22/06/2019 wzięłam udział w kolejnym biegu z cyklu Skywayrun, tym razem bieg na dystansie 5 km odbywał się po płycie 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego im. ppłk pil. Jana Zumbacha (23 BLT) w Mińsku Mazowieckim. Głównym wyposażeniem bazy są samoloty bojowe MiG-29.
MiG-29 to lekki, frontowy samolot bojowy zaprojektowany w 1972 r.
Pamiątkowe zdjęcia z biegów muszą być.
Start i meta.
Pas ma długość 2,5 km.
Piękne są te myśliwce …
Ekipa LS World Run w składzie Michał, Gosia i Paweł. Reprezentacja skromna, ponieważ to nie był bieg z cyklu TOP 5. Chłopcy biegają bardzo dobrze i zawsze jest miło biegać w ich towarzystwie. Z biegów wielkiej piątki został nam już tylko jeden bieg, który odbędzie się na jesieni w Krakowie.
Panowie Policjanci to znajomi z PZU Półmaratonu Warszawskiego. Miło było się spotkać na kolejnym biegu.
Ktoś tu ma parcie na szkło 😉 oczywiście żartuję. Chłopcy jako eksperci wypowiadają się w temacie ile można załadować bagażu do MiG-a. Właśnie ile? …
Michał świetnie się zna na samolotach, a Paweł wie wszystko na temat bezpieczeństwa. Odlotowa ekipa 😉
Fotograf zarządził rozgrzewkę 😉
Kolejne miłe spotkanie z Agatą Pietraś najlepszą biegaczką drużyny biegowej PLL LOT S.A. W końcu jesteśmy jedną wielką lotniczą rodziną.
Tutaj profesjonalna rozgrzewka i muszę przyznać, że była to najlepsza rozgrzewka przed biegiem w jakiej do tej pory brałam udział. Ogólnie atmosfera była znakomita.
Dla takiego medalu było warto! Prześliczne są. To mój drugi medal z samolotem. Pierwszy to samolot cywilny, a teraz mam jeszcze bojowy.
Zawsze się denerwuję przed startem. Mimo to bieg był świetny – nie dość, że po płycie lotniska, to jeszcze w promieniach zachodzącego słońca. Kolory nieba niesamowite. Małym utrudnieniem był wiatr, jednak biegało mi się znacznie lepiej niż w Gdańsku. Dobiegłam do mety z czasem 00:21:31 i jestem z tego czasu bardzo zadowolona. Zwłaszcza z finiszu, w którym ostro walczyłam z mężczyznami i wygrałam to małe starcie. Chłopak, którego wyprzedziłam był dwa razy wyższy ode mnie i na mecie mi pogratulował. To miły gest, chociaż chyba do końca nie wierzył, że tak wyszło. A dla mnie jest lekcja, że skoro na 800 metrów przed metą potrafię ostro przyspieszyć, to znaczy, że mogłabym w trakcie biegu utrzymać szybsze ale równe tempo. Niestety nie potrafię tego zrobić. Biegnę ostrożnie, ponieważ boję się, że nie wytrzymam tempa do mety. To jest dla mnie ogromny wysiłek, dlatego nie lubię krótkich biegów, gdzie trzeba postawić na szybkość od początku do końca.
Paweł już na mecie 😉
Ja też jestem. Miejsce 9 na 280 kobiet i w open 66 na 728 uczestników biegu. Konkurencja była bardzo mocna, w biegu uczestniczyli także przedstawiciele służb mundurowych. Chłopak, który wygrał bieg miał czas 00:15:45, zaś najlepsza dziewczyna 00:18:14. Wielkie brawa! Bieg w Skywayrun Military 2019 zaliczam do jednych z moich najlepszych i ulubionych biegów w tym roku.
Paweł jak zwykle radosny i od razu wodą poczęstował 😉
Jest Michał – piątka!
Te dwa zdjęcia to moje ulubione 😉 Rozmawialiśmy o tym, że trzeba się zapisać na wieczorny Półmaraton Praski. W tym roku królują u nas biegi wieczorne 😉 Kto się z nami pisze na ten bieg?
Poniżej moje strefy tętna z biegu w Mińsku.
Serce to nasz trener personalny czuwający nad bezpieczeństwem w trakcie treningu. Częstotliwość pracy serca określa poziom naszego wysiłku w czasie biegu. Tętno maksymalne (HR max) to największa częstotliwość z jaką może bić nasze serce w ciągu jednej minuty. Amatorsko, a zarazem najprościej możemy wyliczyć HR max stosując wzór: 220 – wiek. W moim przypadku byłoby to 180 u/m, a jak widać powyżej moje serce biło 185 u/m, co oznacza, że ten wzór jest niedokładny. Nie mniej jednak na amatorskie potrzeby wystarczy. Biegać możemy w określonych strefach:
Pierwsza strefa regeneracyjna – 50-60 % HR max. Wzmacnia serce i buduje ogólną kondycje, poprawi stan zdrowia. Ta strefa jest odpowiednia dla początkujących biegaczy. Znikome obciążenie mięśni i bardzo łatwe oddychanie.
Druga strefa spalania tłuszczu – 60-70 % HR max. Tutaj 85 % energii pochodzi ze spalania tłuszczu. Ta strefa buduje bazę pod szybsze bieganie. Małe obciążenie mięśni i lekki oddech.
Trzecia strefa aerobowa – 70-80 % HR max. Wzmacnia układ oddechowy i krwionośny, poprawia ogólną wydolność tlenową. Ta strefa jest najbardziej korzystna dla biegaczy długodystansowych. Buduje mięśnie. Lekkie zmęczenie i łatwość oddychania.
Czwarta strefa anaerobowa – 80-90 % HR max. Jest to tzw strefa beztlenowa, która pozwala biegać szybciej głównie na finiszu. Ciężki oddech i zmęczone mięśnie.
Piąta strefa maksymalnego wysiłku – 90-100 % HR max. Jest to strefa niemal niedostępna dla amatorów. Poprawia wydajność i szybkość. Jest bardzo wyczerpująca dla mięśni i prowadzi do utraty tchu.
Pozdrawiam 😉
Gosia